Published On: 2 Haziran 2024
11. Ufka Yolculuk Samsun İl Ödül Töreni Gerçekleştirdik.
Server Yaşam Vakfı tarafından tüm Türkiye’de, Samsun’da da Yıldız Genç Spor Kulübü tarafından organize edilen, “Manevi Bahar Mevsimi – Ramazan” konulu 11. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması Samsun il ödül töreni gerçekleştirdik.
Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen programa protokol üyeleri, yarışmacı ve aileleri ile Yıldız Genç yönetimi ve gönüllüleri ödül töreninde yer aldı.
Ufka Yolculuk Samsun İl Temsilcisi İsmail Ustaosmanoğlu konuşmasında “Samsun ilimizde 8260 öğrencinin yarışmaya kayıt olduğunu, 2 aşamalı sınavda 60 öğrenci 20 yetişkin yarışmacımızın dereceye girdiğini ayrıca 18 kişinin de Türkiye derecesi yaptığını belirtti.”

Yıldız Genç Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Davutoğlu da yaptığı konuşmada “Maddi ödülden ziyade manevi ödülü ön plana çıkarmayı, ilk üçe yüksek ödüller vermek yerine her kategoride 20 öğrenciye ödül vermeyi tercih ettik.” dedi. Ayrıca Davutoğlu “Unutmamak lazım ki asıl başarı kitabı okumak ve hayatında tatbik etmektir. Okuduğumuz ramazan kitaplarıyla Ramazan ayının manevi atmosferini 11 ay daha hissetmek, yaşamaktır. Okuyan, anlayan ve yaşayan tüm gençlerimizi tebrik ederiz.” diyerek asıl başarıya dikkat çekti.

Program dereceye girenlere ödül takdimiyle sona erdi.

 

Bu İçeriği Paylaş