Paydaş Projelerimiz

Mühendishane

Bir kişinin çok şeyi iyi şekilde değiştirdiği dünya tarihinde, bizimde bu projemiz işte “o” bir insanı arama projesi.

Almış olduğumuz mühendislik eğitimi kapsamında teknik mühendislik bilgisi yanında bir de mühendislik bakış açısı kazanıyoruz. Ancak, mezun olduktan sonra olayları kritik ve analitik bir süzgeçten geçirebilme, kendini iyi ifade edebilme, sorunların çözümünde doğru yaklaşımlarda bulunabilme gibi yönlerde halen eksiklerimiz mevcut olduğunu görüyoruz. Öğrencilik hayatında yeterli bilince sahip olmadığımızdan büyük çoğunluk gibi sadece dersleri geçmekle yetiniyoruz. Bu da iş hayatının ve bu gibi hususların insan ilişkilerindeki önemini kavramamamız ve kendimizi bu sürece yeterince hazırlamamamızla sonuçlanıyor. Hepsinden önemlisi de hangi hedefe at koşturacağımızı dahi bilmiyoruz.

Hayatımızın en önemli kararlarından birini verirken iş bulma telaşı ile, bir an önce bir işe yerleşme çabası içinde kendimizi tartmadan karar veriyor ve belki de hayatımıza çok büyük bir yanlışla başlıyoruz. İşte bu eksikliği gören Mimar Sinan Mühendisler Birliği, kurduğu nitelikli ekiple 18 ay süren bir mutfak çalışması yaparak ders programı çıkarmış, sanayici, akademisyen ve bürokratlarla istişare ederek konuyu olgunlaştırmış, hamilik ve mesleki çalışma grupları programları ile süsleyerek dünyanın her yerinde uygulanabilir olan “Mühendishane” projesini hayata geçirmiştir ve her geçen gün edindiği tecrübelerle bu programı daha verimli hale getirmek için çalışmaktadır. 

Mühendishane – Mühendishane –Mühendishane – Mühendishane –

Siz de Yıldız Genç Spor Kulübü ailesine katılarak gençlerin spor ve kültürel faaliyetlerde bir araya gelmelerine destek olabilir, onların gelecekteki liderlik potansiyellerini güçlendirebilirsiniz.

Bizimle birlikte gençlerimizin daha iyi bir yarın için hazır olmalarına katkıda bulunun.